Relacja z wykładu otwartego: ZDROWE SERCE

W sobotę 24 czerwca w Regionalnym Centrum Zdrowia odbył się kolejny wykład   w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Zbąszyń przy współpracy z Fundacją Ochrona Zdrowia, Opieka i Troska. Tematem przewodnim była profilaktyka w chorobach sercowo-naczyniowych. Dietetyk Anna Kaczmarek przedstawiła 10 zasad dla zdrowego serca i układu krążenia. Omawiała wpływ diety, racjonalnego odżywiania  i naturalnej suplementacji na organizm ludzki. Zachęcała do regularnej aktywności fizycznej, która zapobiega wszelkim chorobom cywilizacyjnym.

W trakcie spotkania padały ciekawe pytania i wywiązała się dyskusja na temat aktualnych trendów  w medycynie naturalnej, suplementów diety i higieny życia osób po 50 roku życia. Miło nam zauważyć, że coraz większe zainteresowanie tą tematyka wykazują mężczyźni, którzy niestety wg statystyk szybciej zapadają na choroby sercowo-naczyniowe. Żywimy głęboką nadzieję, że świadomość zdrowego stylu życia szerzyć się będzie nie tylko wśród dojrzałych mężczyzn ale i młodszej grupy wiekowej w tym dzieci.

Na kolejne spotkanie z panią Anną Kaczmarek zapraszamy już 8 sierpnia (wtorek) o godz. 17:30. Obowiązuje strój sportowy, gdyż pani Ania przeprowadzi zajęcia Nordic Wolkingu oraz zademonstruje kilka ćwiczeń rozciągających stosowanych przed i po aktywności fizycznej.