Ładowanie...

Pomagamy seniorom na Ukrainie

Wydarzenia ostatnich tygodni zmroziły krew nas wszystkich. Strach, niepewność, rozgoryczenie, wściekłość, czy bezsilność to główne emocje, z którymi mierzą się nasi sąsiedzi.  Niewątpliwie wszyscy oni są w potrzebie. Zarówno osoby, które opuszczają swój kraj, jak i te, które zdecydowały się w nim pozostać z różnych przyczyn. Wszelka pomoc kierowana jest teraz ku nim.

My również nie jesteśmy obojętni na dramat jaki rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Zadaniem każdej fundacji jest niesienie pomocy w najróżniejszej formie. Dlatego pragniemy wspomóc naszych przyjaciół z Tarnopola, którzy zapewnili opiekę i schronienie dla swoich przesiedlonych z terenów walki rodaków. Za 2 tygodnie z Wolsztyna wyrusza kolejny  transport z zaopatrzeniem dla potrzebujących przychodni, szpitali i szkół w Tarnopolu. Tam jest ta pomoc najbardziej potrzebna, bo tam przebywają wszyscy chorzy, starsi, inwalidzi i ranni żołnierze.  Pomoc organizuje Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, przy wsparciu lokalnych firm, oraz miast partnerskich z Niemiec.  Chcielibyśmy dołożyć maleńką cegiełkę w formie środków medycznych, które w tej chwili są na wagę złota.

Do szpitali na Ukrainie przyjmowani są ranni, osoby schorowane, starsze, które ze względu na wiek, lub ciężki stan nie mogą być ewakuowani do Polski. Szpitale są przepełnione, brakuje miejsca, personelu medycznego i podstawowych środków medycznych. Oni wszyscy wymagają opieki, zaopatrzenia ran, uspokojenia. Gestu, który sprawi, że poczują się zaopiekowani. Często są to osoby, które leczą się na choroby przewlekłe takie jak my. Zmagają się z bólem fizycznym i psychicznym. Niewiele potrzeba by ich uspokoić, wyciszyć, ulżyć w cierpieniu. Wystarczy, że każdy z nas zakupi jeden produkt. To może być bandaż, herbata ziołowa, płyn do odkażania ran.  Zarówno pacjenci jak i lekarze, pielęgniarki i wolontariusze będą Wam wdzięczni!

Pomagać należy sensownie.

Zapytaj w aptece farmaceutki czym możesz wspomóc pacjentów i personel medyczny na Ukrainie?

Produkt umieść w specjalnie oznaczonym pojemniku w aptece:
„Prima” (ul Na Kępie), „Pod Orłem” (rynek)

Zapewniamy Cię, że każda produkt, który zakupisz trafi do najbardziej potrzebujących.