Podsumowanie zadania publicznego

Kończy się rok 2021, a my kończymy, zadanie publiczne. Przypomnijmy, że zadanie pt „Wsparcie osób z terenu gminy Zbąszyń z powikłaniami post-covidowymi” współfinansowane było przez gminę Zbąszyń.

W tym trudnym czasie przebadaliśmy 54 pacjentów – uczestników zadania, którzy przechorowali Covid-19 i tych, którzy mają pewne wątpliwości i chcieli sprawdzić stan swojego zdrowia.

W ramach zadania przeprowadzono:

29 konsultacji kardiologicznych z badaniem echo serca z doppler oraz 16 wizyt kontrolnych

16 konsultacji internistycznych z badaniem USG płuc

10 konsultacji psychologicznych

66 badań laboratoryjnych w tym 12 badań w ramach kontroli kardiologicznych

Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w badaniach. Leczenie i terapie odbywały się pod okiem specjalistów:

kardiolog dr. n.med. A. Sieńko,
lek. med. rodzinnej, pediatra, diagnosta USG lek.med. T. Walkowiak,
psycholog B. Ostrowska.

Działania Fundacji obejmują pomoc i wsparcie mieszkańcom gminy Zbąszyń min. w zakresie badań, konsultacji lekarskich i profilaktyki zdrowotnej. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej i działania wszystkich zadań publicznych jakie dotychczas zrealizowaliśmy koncentrują się na aktualnych problemach i potrzebach.
W tym roku temat zadania powiązany był z sytuacja pandemiczną. Cieszymy się, że zgłosiło się tak wiele osób. Mamy nadzieję, że zainteresowanie naszymi akcjami będzie rosło.