Ładowanie...

Przedłużenie rekrutacji do zadania publicznego!

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zbąszyń,
mamy dla Was dobre wiadomości! Dla wszystkich, którzy nie zdążyli skorzystać z badań przesiewowych do zadania publicznego, a chcieliby zawalczyć o szczupła sylwetkę i zdrowie w przyszłości.

Rekrutacja do zadania publicznego

„Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku przeciwdziałaniu nadwagi, otyłości i cukrzycy wśród mieszkańców gminy Zbąszyń”

trwać będzie całe wakacje!

Wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na pomiary w Regionalnym Centrum Zdrowia. W każdy wtorek dietetyk Magdalena Rybicka-Wachowska konsultuje, waży, mierzy pomaga w wypełnieniu ankiety oraz udziela informacje na temat szczegółów zadania publicznego.

To jedyna szansa na podjęcie próby zrzucenia zbędnych kilogramów za darmo pod okiem specjalistów. Akcja kierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży (7-18 lat) i dorosłych (w wieku 45-65 lat).

Zasady przystąpienia do programu są proste. Jeżeli od dłuższego czasu walczysz z nadwagą, otyłością, żadne diety nie skutkują, skorzystaj z badań przesiewowych, zasięgnij porady i zgłoś swój udział w zadaniu publicznym. Możesz pomóc również swojemu dziecku. Uświadomimy go, że zdrowe nawyki żywieniowe, to najmodniejszy styl życia. To inwestycja w lepszą przyszłość.

Dzięki temu, że już dziś zadbasz o szczupłą sylwetkę unikniesz ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2. Przewlekła nadwaga i otyłość zwłaszcza w wieku dorastania prowadzą do zaburzeń metabolicznych. Możesz temu zapobiec. Zgłoś siebie i swoje dziecko na badania przesiewowe, złóż ankietę i skorzystaj z darmowych konsultacji lekarskich.

Wychodzimy Tobie naprzeciw. Już wkrótce nasi konsultanci pojawią się w zielonym namiocie na terenie miasta promując profilaktykę zdrowotną i udział w zadaniu publicznym. Będziemy przeprowadzać badania przesiewowe również podczas Święta Jeziora na plaży w Łazienkach. Celem akcji jest szerzenie informacji o zagrożeniach cukrzycą typu 2 – epidemią XXI w.

Zadanie publiczne współfinansowane jest przez gminę Zbąszyń.