Relacja z Białej Soboty

W sobote 17-go marca w Regionalnym Centrum Zdrowia pojawiło sie wiele Pań, gdyż „Biała Sobota” poświęcona była między innymi problemom kobiecym. Pomimo zimnej aury w Centrum było naprawdę gorąco. Darmowych konsultacji i badań udzielało dwóch lekarzy i czterech specjalistów z poradni:

• chirurgicznej
  • ginekologicznej
  • ortopedycznej
  • medycyny estetycznej

Konsultacji w zakresie chorób naczyniowych kończyn dolnych udzielał lek.med. Jacek Grabias. Podczas wnikliwego wywiadu i badania USG Doppler żył/tętnic kończyn dolnych zalecał profilaktykę przeciwżylakową i zabiegi likwidujące popękane naczynka na nogach (skleroterapię, laseroterapię).  Pana doktora wspierały konsultantki firmy Veera – producenta medycznych  rajstop, pończoch i skarpetek przeciwżylakowych o różnym stopniu ucisku. Pacjenci mogli wykonać pomiar obwodu nóg,  i od razu zakupić zalecany produkt. Cieszy nas tak duża świadomość  i chęć właczenia kompresji przeciwżylakowej. Godny uwagi jest fakt, że Panowie również dbaja o swoje nogi i dumnie nosza skarpety przeciwżylakowe. Od tej pory w Regionalnym Centrum Zdrowia będzie możliwość indywidualnego doboru i zakupu odpowiednich rajstop z różnym stopniem ucisku. Jesteśmy pewni, że poprawi to efekty po zabiegach zamykania naczynek, a pacjentom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych przyniesie ulgę.

Tego dnia panie miały także możliwość skorzystania z konsultacji ginekologa lek.med. Zygmunta Ićka. Podczas wizyty pobrany był materiał komórkowy z szyjki macicy do badania cytologicznego. Jest to niezbędne przy kwalifikacji do zabiegu laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu (INCONTILASE). W trakcie konsultacji pan doktor tłumaczył na czym polega zabieg przy użyciu lasera Fotona, jak przebiega proces regeneracji błony śluzowej i wzmocnienie mięści dna miednicy. Obserwujemy, że  coraz więcej Pań szuka pomocy w rozwiązaniu wstydliwego kłopotu metodą małoinwazyjną. Taką możliwość daje leczenie przy użyciu wiązki laserowej. Przypominamy jednak, że im wcześniej podjęta terapia, tym lepsze efekty, dlatego apelujemy aby nie bagatelizować pierwszych objawów niekontrolowanego wycieku moczu przy kichnięciu i wysiłku fizycznym.

Kolejną propozycją dla Pań były konsultacje z medycyny estetycznej, których udzielała pani kosmetolog Agnieszka Żyła. Ale nie tylko Panie skorzystały z jej porady. Coraz śmielej do drzwi gabinetu pukają mężczyźni. Niestety niektóre defekty skórne, a także proces starzenia dotyka obydwie płcie. Rozwiązaniem na tego typu problemy są zabiegi z wykorzystaniem plazmy azotowej, radiofrekwencji igłowej, czy energii wysokiej częstotliwości. W gabinecie medycyny estetycznej pani Agnieszka wykonuje zabiegi odmładzające anti-aging, lifting opadających powiek, pojędrnianie i wyszczuplanie ciała, zabiegi redukcji rozstępów, blizn i naczynek, a także laserowego usuwania owłosienia, zabiegi trychologiczne oraz wspomagania leczenia chorób o podłożu autoimmunologicznym (łysienie plackowate, bielactwo, łuszczyca).

„Pod lupę” wzięto również stopy uczestników Białej Soboty. Z porady pani podolog Katarzyny Wodeckiej skorzystały zarówno Panie, Panowie, jak i dzieci. Konsultowano głównie wady stóp, problemy  z odciskami, nagniotami i kłopotliwymi paznokciami. Ponieważ pani Katarzyna jest doskonałą specjalistką w pielęgnacji i leczeniu stopy cukrzycowej pojawili się także pacjenci, którzy szczególnie muszą dbać o swoje stopy. Wszyscy zostali poinformowani o prawidłowej pielęgnacji i obcinaniu paznokci oraz doborze odpowiedniego obuwia.

W poradni ortopedycznej również było tłoczno. Pani Lidia Dąbrowska prezentowałą metody fizykalne (falę uerzeniową, krioterapię, prądy, laser itp.) pomocne w niwelowaniu dolegliwości bólowych narządu ruchu (głównie kręgosłupa, barku, kolan, łokci i ostrogi piętowej). Pani Sonia Jóźwiak wykorzystując metody manualne diagnozowała nieprawidłowości i napięcia bólowe w obrębie pleców, mięśni i stawów. Niewątpliwie każdy kto opuszczał gabiet rehabilitacyjny w RCZ poczuł ulgę i odprężenie.

Posumowując nasze weekendowe poczynania można zauważyć, że Białe Soboty w Zbąszyniu wpisały się do jednych z najbardziej oczekiwanych wydarzeń. Podczas Białej Soboty 17-go marca 2018r. konsultacji i badań udzielało dwóch lekarzy i cztery specjalistki z dziedziny kosmetologii, podologii i fizjoterapii. Łącznie udzielono 95 darmowych konsultacji wraz z badaniami.

Wszystkim uczestnikom Białej Soboty dziękujemy za zaufanie i tak liczną obecność.

źródło: http://rcz-zbaszyn.pl/dla_pacjentow/aktualnosci/598/wrazenia_z_bialej_soboty.html