Relacja z wykładu „Aktywność ruchowa w wieku senioralnym”

25 lipca dr n.med. Beata Ziemska gościła w Dziennym Domu Opieki Senior-Wigor w Zbąszyniu. Pani doktor opowiadała seniorom jak ważna jest „Aktywność ruchowa w wieku senioralnym”. Poruszyła niezwykle istotny temat opieki geriatrycznej, wsparciu rodziny oraz pielęgnacji starszych w domu. We współczesnym świecie medycznym panuje mocne przekonanie, że ruch to najlepsza tabletka na wszystkie dolegliwości. Codzienne ćwiczenia w połączeniu ze zdrową dietą oraz aktywnością społeczną hamują procesy chorobowe. Najlepszym lekarstwem dla Seniorów jest systematyczny wysiłek fizyczny dostosowany indywidualnie do warunków i schorzeń. Pani doktor zachęcała do regularnych ćwiczeń w domu z rodzina, wspólnych spacerach oraz częstszych kontaktów z rówieśnikami. Sport może uprawiać w każdym wieku, ale seniorzy powinni traktować go jako profilaktyka chorób związanych z wiekiem.

Uczestnicy spotkania opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach, a także o zajęciach ruchowych w jakich uczestniczą. Trzeba przyznać, że grupa Seniorów Zbąszyńskich jest bardzo świadoma i aktywna.

Po zakończonym wykładzie Pani doktor udzieliła krótkiego wywiadu dla Zbąszyńskiej Telewizji Kablowej.